Precizní roubenky za férovou cenu

737 32 32 60

RSS Instagram Facebook

Stavba roubenky

Stavíme precizní roubené stavby – roubené domy, chaty, zahradní domky, pergoly a další stavby. Stavíme na území celé České republiky.


Použité materiály a postupy

Užitečné kombinování dřeva

Roubenky stavíme z lepených BSH hranolů (velké chalupy, domy, chalupy s velkou dimenzí trámů), menší stavby z mokrého smrkového dřeva. K izolaci mezi trámy využíváme ovčí vlnu.

Mokré smrkové dřevo pochází výhradně z Vysočiny. Nadmořská výška na Vysočině totiž dává dřevu vynikající vlastnosti, které lze využít právě při stavbě roubenek.

Unikátní kombinace suchého a mokrého dřeva má pozitivní efekt na sesedávání stavby. Sesedání je díky tomu řízené. Tím ochráníme vnitřní příčky, okna i dveře.

Ochrana dřeva

Samotné dřevo je třeba chránit proti napadení škůdci. K jeho ochraně využíváme speciální přípravek Lignofix. Na vaše přání jsme však schopni dřevěné trámy ošetřit také jiným prostředky, například přírodními.

U mokrého dřeva je třeba zabránit jeho kroucení a praskání. Proto do trámů děláme podélný řez z vrchní i spodní strany, a to až do hloubky 40 mm. Pnutí dřeva se tak naruší a trám ochrání.

Činnost to je pracná a vyžaduje velkou preciznost. Praskání a kroucení trámů se však maximálně sníží.


Jak se připravit na stavbu

Všechny roubenky stavíme jako originály. Je proto jen na vás a vašich představách, jak bude stavba vypadat. Před zahájením stavby pro vás necháme vypracovat projekt stavby. Ten zajišťuje zkušený projektant specializující se na tento typ dřevostaveb.

Dostanete od nás nejen kompletní projektovou dokumentaci pro stavební povolení, ale také požární zprávu a statický posudek. Statiku stavby posuzuje a posudek připravuje odborný statik.

Jak zajišťujeme kvalitu stavby

Základem stavby každé roubenky je kvalitní projekt. Ten modelujeme v softwaru AutoCAD. Podle dat z tohoto softwaru pak vyřezáváme jednotlivá prkna a hranoly s přesností +/-2 mm. Protože řežeme velmi přesně, stavbu pak sestavíme velmi rychle.

Naše zručnost je postavené na mnoha letech práce se dřevem. Ovládáme techniku kombinace mokrého a suchého dřeva. Díky ní dosahujeme řízeného sesedání roubenky. Řízené sesedání ochrání okna, dveře i příčky před tlakem.


Jak se staví roubenka

KROK 1

Nejdříve nám řeknete, jaké máte představy. Na jejich základě pro vás zajistíme předběžný návrh a rozpočet projektu stavby.

KROK 2

Vaši představu bude třeba dostat na papír. Projektovou a výkresovou dokumentaci připraví specializovaný projektant v AutoCADu.

KROK 3

Data z AutoCADu nám poslouží k výrobě. Vybereme a objednáme řezivo. A celou stavbu pak vyřežeme v hale.

KROK 4

Hotovou rozloženou roubenku dovezeme na stavební parcelu. A zde ji smontujeme do hotového stavu.

 

Upozornění: Hrubou stavbu roubenky postavenou z mokrého dřeva je třeba nechat dobře proschnout – nejlépe přes zimu. Jakmile je stavba suchá, je možné stavbu dodělat – namontovat okna, dveře, podlahy…


Ukázka interiéru roubenky

Chcete se podívat, jak se bydlí v roubence? Zajistíme pro vás prohlídku jedné z našich roubených chat. Napište nám »


Vyberte si vaši roubenku

Roubené domy

Pořiďte si ekologické a zdravé bydlení s přirozeným designem dřeva.

Zjistěte více

Roubené chaty

Dřevostavba vhodná k relaxaci a jako útočiště před ruchem města.

Zjistěte více

Zahradní domky, pergoly a další roubené stavby

Postavíme pro vás jakoukoli větší či menší roubenou stavbu.

Zjistěte více

© Roubené stavby s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

This will close in 0 seconds

Top